zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Czym grozi zostawienie komórki na noc w ładowarce?

Telefony komórkowe to niezwykle przydatne urządzenia i dlatego zawsze dbamy o to, aby były sprawne, a przede wszystkim naładowane. Sam proces ładowania jest banalnie prosty, jednak już w przypadku okoliczności, jakie mu towarzyszą, można zastanawiać się nad ich konsekwencjami. Wiele osób bowiem beztrosko zostawia podłączone do sieci komórki, nie troszcząc się bynajmniej o to, czy jest to bezpieczne dla nich samych i dla otoczenia.

Czy wiecie, że…

Pozostawianie na noc komórki podłączonej do ładowarki grozi bardzo przykrymi konsekwencjami, a w niektórych przypadkach może doprowadzić do tragicznych zdarzeń losowych. Nie zamierzamy nikogo straszyć, naszym celem jest jedynie przedstawienie faktów, a to, czy ktoś nadal – teraz już świadomie, bo do tej pory mógł o tym nie wiedzieć – będzie narażał siebie i innych na poważne niebezpieczeństwo, zależy wyłącznie od poszczególnych użytkowników telefonów komórkowych.

Ładowanie komórki przez całą noc może doprowadzić do wybuchu pożaru. Prowadzone przez strażaków statystyki dowodzą, że wskutek spięcia lub przegrzania się ładowarki telefonu komórkowego dochodzi do powstania pożaru. Według obliczeń straży pożarnej co siódmy pożar w domach lub mieszkaniach prywatnych wybucha z powodu zwarcia instalacji elektrycznej.

W dużej mierze wynika to ze złej jakości tanich ładowarek (niewiadomego pochodzenia i produkcji), które w ogóle nie spełniają norm bezpieczeństwa. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym wybuchowi pożaru z jednej strony jest pozostawianie ich w pobliżu materiałów łatwopalnych, z drugiej natomiast niefrasobliwość użytkowników, którzy być może nie wiedzą, czym grozi takie postępowanie.

Sen nie będzie spokojny, gdy pod poduszką znajduje się podłączony do ładowarki telefon

Według raportu policjantów położenie na noc pod poduszką podłączonej do ładowarki komórki może skończyć się tragicznie. Swoje ostrzeżenie poparli oni za pomocą umieszczonych w Internecie zdjęć, na których wyraźnie widać, że przegrzewające się urządzenia wypaliły dziury w poduszkach. Konsekwencje takiego postępowania mogą być jeszcze groźniejsze, ponieważ prowadzą do eksplozji i oczywiście do wybuchu pożaru.

Spanie z podłączonym do ładowarki telefonem komórkowym w niektórych przypadkach kończy się dotkliwym poparzeniem, którego leczenie jest długotrwałe i bolesne, zwłaszcza wtedy, gdy wda się zakażenie. Po poparzeniach spowodowanych przez rozgrzaną komórkę, jak po każdych innych, również pozostają blizny.

Ładowanie komórki przez całą noc a rachunki za prąd

Pieniądze. Rzecz nabyta. To prawda, że ładowarka, niezależnie od tego, czy jest podłączona do komórki czy nie (jeśli nie zostanie usunięta z gniazdka), czerpie prąd. Wiele z tych osób, które doświadczyły skutków swojej niefrasobliwości opisanych powyżej, chętnie przystałoby na zapłacenie wyższego rachunku. Dla nich byłoby to tylko tyle.

Nowoczesna technologia daje nam rozliczne możliwości cieszenia się coraz lepszymi rozwiązaniami technicznymi. Do nas natomiast należy zachowanie rozsądku oraz bezpieczne posługiwanie się urządzeniami.

Czym grozi zostawienie komórki na noc w ładowarce?
5 (100%) 1 vote

Tagi: ,

Story Page