• Drukuj
zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Jaki hosting wybrać?

hosting

Takie pytanie musi zadać sobie każdy właściciel strony internetowej. Na rynku można znaleźć zarówno płatne, jak i darmowe oferty. Ostatecznie jednak, jeśli myślimy o prowadzeniu nawet niewielkiego, ale profesjonalnego serwisu, warto zainwestować w dobry hosting. Unikniemy w ten sposób niechcianych reklam i niespodziewanych awarii. Dobry hosting www to także gwarancja odpowiednio dużego transferu danych i  przestrzeni dyskowej, która pozwoli  na przykład na założenie kont pocztowych dla pracowników firmy, a także otworzy dostęp do lepszych technologii. Jeśli nie zapewnimy dobrego hostingu naszej stronie, zrażeni błędami użytkownicy szybko przeniosą się do innych usługodawców. Bezdyskusyjne jest to, że wartościowy hosting www to hosting płatny, jednak i tutaj mamy do czynienia z wieloma możliwościami. Najłatwiejszym sposobem wyboru hostingu jest kierowanie się kryterium wielkości naszej strony.

Hosting dla małej strony

W sytuacji, kiedy dysponujemy jedynie nieskomplikowaną stroną www, nie warto przepłacać. Wynajęcie drogiego serwera, którego możliwości i tak w pełni nie wykorzystamy, będzie jedynie zbędnym wydatkiem. W każdej chwili można zmienić usługę hostingu na droższą i bardziej wydajną. Dobrym wyborem może okazać się skorzystanie z serwera współdzielonego, czyli share hostingu – rozwiązania cieszącego się największą popularnością wśród blogerów i właścicieli małych stron, zwłaszcza tych początkujących. Korzystanie z tej metody nie wymaga niemal żadnych umiejętności konfiguracyjnych, a w przypadku jakichkolwiek problemów zawsze można skorzystać z pomocy konsultanta. Minusem serwerów współdzielonych jest fakt, że twój adres IP będzie identyczny z adresami pozostałych użytkowników korzystających z tego samego serwera.

Mały sklep internetowy

W przypadku bardziej zaawansowanej działalności warto wybrać rozwiązanie pośrednie między związanym z pewnymi ograniczeniami serwerem współdzielonym a serwerami dedykowanymi. Jest nim VPS (Virtual Private Serwer), który, jak wskazuje nazwa, stanowi serwer prywatny. Idealna metoda dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na serwer dedykowany, ale prowadzą na tyle zaawansowaną działalność, że obawiają się korzystania z share hostingu. VPS to pełna kontrola nad aplikacjami i zasobami. Tego rodzaju hosting www zapewnia o wiele większą ilość zasobów niż oferują to serwery współdzielone. Dodatkowo może okazać się, że usługa VPS oferuje więcej niż podstawowe typy serwerów dedykowanych, a przy tym pozostaje od nich tańsza.

Hosting dedykowany dla dużego sklepu internetowego

Jeśli naszą działalność możemy określić jako rozbudowaną lub też planujemy ją rozszerzyć, konieczne stanie się zainwestowanie w serwer dedykowany. Taka potrzeba na pewno pojawi się, kiedy Hosting Kei.plbędziemy prowadzić sklep internetowy, w którym dziennie przeprowadza się setki transakcji. Serwer ten pozwala na przechowywanie danych na wydzielonym serwerze. W przeciwieństwie do share hostingu czy serwerów typu VPS w tym wypadku mamy pełną dowolność w kwestii konfiguracji, co oznacza, że sami decydujemy o sprzęcie i oprogramowaniu. W sytuacji, gdy wybrane przez nas rozwiązanie w pewnym momencie okaże się niewystarczające, istnieje możliwość połączenia kilku serwerów dedykowanych i zwielokrotnienie w ten sposób zasobów pamięci.

Wybierz hosting dla siebie

Koszty, które trzeba ponieść przy tworzeniu własnej strony internetowej, nie ograniczają się do oprogramowania i strony graficznej. Prowadzenie internetowej działalności wiąże się między innymi z opłaceniem domeny i serwera. W przypadku hostingu istnieje jednak duże pole manewru, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej oferty. Dobry hosting www to hosting dopasowany do indywidualnych potrzeb. Warto przeanalizować zapotrzebowanie swojej firmy i sprawdzić, czy na pewno potrzebujemy specjalnego serwera dedykowanego, gdy podobne możliwości za niższą cenę zapewni nam serwer VPS. Natomiast kiedy prowadzimy mniej skomplikowane strony, mamy dostęp do jeszcze tańszych ofert.

 

Jaki hosting wybrać?
5 (100%) 1 vote

Tagi:

Story Page