• Drukuj
zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Konto bankowe dla studenta

konto-dla-studenta

Czasy, w których studenci chowali swoje pieniądze do przysłowiowej skarpety – skądinąd wiecznie za dużej – dawno odeszły w niepamięć. Obecnie znacząca część żaków posiada odpowiednie konta bankowe. Rzeczywiście, przyglądając się ofertom banków można zauważyć, że praktycznie każda placówka może zaproponować odpowiednie konto studenckie, które od tradycyjnego różni się przede wszystkim niższymi kosztami prowadzenia, a niejednokrotnie lepszym oprocentowaniem. Podkreślmy, że poszczególne produkty różnią się między sobą, a tym samym zanim podejmie się decyzję o założeniu takowego konta warto prześledzić kilka z nich.

Dokonując analizy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów – wspomniane już opłaty i oprocentowanie – a także ewentualne bonusy w postaci zniżek lojalnościowych czy zwrotów części kosztów. Idealne konto bankowe dla studenta powinno wyróżniać się idealnym trafieniem w oczekiwania młodego pokolenia. Słusznym wydają się te konta, które swoją obsługę przeniosły na grunt Internetu i płatności online. Nie mniej istotny jest sam wybór banku pod kontem mobilności, a więc dostępność do bankomatów i wpłatomatów.

Istotne szczegóły

Słusznie uważa się, że konto bankowe dla studenta powinno być skrojone niczym najlepszy garnitur. Nie ma bowiem nic gorszego, niż pieniądze przeciekające nam przez palce, czy niewygodna platforma online, która zdecydowanie utrudnia zarządzanie finansami. Przed podpisaniem umowy trzeba zastanowić się, jak zamierza się wykorzystywać swoje konto, innymi słowy w jaki sposób chcemy zarządzać swoim budżetem.

Szukając idealnego konta studenckiego można być niemal pewnym, że znajdzie się to, które spełni nasze osobiste wymagania dotyczące opłat za konto, dostępności do środków, wygodnych i preferowanych form płatności. Co więcej, sprawdźmy jakie warunki są proponowane w obrębie kart debetowych i bankomatowych, a także czy konto zostało wyposażone w dodatkowe opcje skierowane dla osób uczących się. Ponadto istotne są także warunki prowadzenia konta po ukończeniu nauki, a także możliwość jego przekształcenia np. w konto oszczędnościowe dla studenta. W niektórych bankach te dwie oferty zostały połączone, dzięki czemu zgromadzone środki niezmiennie pracują na naszą korzyść.

Rzeczy, których nie można pominąć

Spośród wszystkich wymienionych składowych szalenie istotną jest opłata za konto. W tym miejscu uściślijmy, że chodzi zarówno o opłaty za jego prowadzenie, jak koszty przelewów czy wypłat z bankomatów. Znakomita większość banków proponuje tzw. konta za 0 złotych, aczkolwiek warto wczytać się w warunki i sprawdzić, czy nie ma tutaj zależności pomiędzy wykonywanymi transakcjami i ich wysokością. Możemy się bowiem spotkać z sytuacją, w której tylko pierwsze 5 przelewów będzie darmowych.

Istotną rzeczą jest dostępność do konta i bynajmniej nie chodzi tutaj wyłącznie o przyjazną w obsłudze platformę internetową, ale także kanały tradycyjne do których należą placówki banków czy bankomaty. Upewnijmy się, że będziemy mieli do dyspozycji także kanał telefoniczny oraz mobilny.

Konto bankowe dla studenta powinno charakteryzować się różnego rodzaju udogodnieniami lojalnościowymi. To szereg zniżek, z których mogą skorzystać osoby posiadające ważną legitymację studencką. W niektórych bankach możemy spotkać się z obniżeniem opłat, bądź ich całkowitą likwidacją, w innych będą to preferencyjne warunki kont oszczędnościowych czy kredytów, a w jeszcze innych naliczanie punktów lojalnościowych czy zwrot części poniesionych wydatków.

Niuansem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę jest wiek właściciela konta. Sama legitymacja studencka może okazać się niewystarczającą do otrzymania wszystkich korzyści. W wielu placówkach istnieje granica wieku, innymi słowy,w  rozumieniu niektórych banków student nie może przekroczyć np. 28 roku życia.

Konto bankowe dla studenta
5 (100%) 1 vote

Tagi:

Story Page