• Drukuj
zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Kredyt dla nowo otwartej firmy

kredyt dla firmy

Otwarcie własnej działalności gospodarczej to wielki krok zawodowy, który w zdecydowanej większości przypadków wiąże się z potrzebą sfinansowania pierwszych potrzeb. Nie zawsze początkujący przedsiębiorcy są gotowi na dość wysokie wydatki, a jeśli nawet to finansując wszystko z własnej puli pieniędzy, pomniejszają swoją płynność finansową, która na starcie powinna działać bez zarzutu. Dla nowo otwartych firm doskonałym rozwiązaniem jest specjalny kredyt, który pozwala na rozwinięcie działalności i szybkie wypłynięcie na szerokie wody biznesu.

Kredyt na początku działalności – czy to możliwe?

Odczytując potrzeby nowych przedsiębiorstw, banki stworzyły specjalną grupę produktów ułatwiających start — kredyty dla początkujących firm. Własny kapitał na start najczęściej jest tak niewielki, że wystarcza jedynie na uruchomienie firmy, a próby uzyskania dotacji z funduszy UE nie zawsze są pozytywne. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem są właśnie kredyty na start.

Jednym z głównych kryteriów, jakie banki biorą pod uwagę podczas rozpatrywania wniosków, jest dobrze przygotowany biznesplan. Tutaj nie ma miejsca na niedomówienia — wprost przeciwnie, należy wykazać się mistrzowską precyzją w obliczeniach, analizach i założeniach. Kolejno należy wykazać się dobrą historią kredytową.

Pojawia się pytanie, gdzie otrzymamy kredyt na start? Panuje opinia, że banki pomimo oferowania takich produktów niechętnie ich udzielają. Rzeczywiście, jeśli firma nie rozpoczęła jeszcze działania, zdobycie pieniędzy na jej uruchomienie może być trudniejsze, aczkolwiek w takich przypadkach zainteresowani powinni udać się do tych instytucji, które swoje działania dedykują wszystkim przedsiębiorcom-słowem takich banków, które obsługują przede wszystkim firmy. Jeśli nasza firma już działa, zdobycie kredytu na tzw. wydatki bieżące nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Kredyt dla nowo otwartej firmy
5 (100%) 3 votes

Tagi:

Story Page