zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Kredyt mieszkaniowy – najlepsze opcje

Zakup mieszkania wiąże się z niebagatelnymi kosztami, które najczęściej są finansowane przy pomocy kredytów mieszkaniowych. Kilkuset tysięczne zobowiązanie w istocie jest związaniem się na lata, które należy zaciągać rozważnie po uprzedniej analizie wielu czynników — nie tylko tych związanych stricte z kredytem. Nie ma kwestii mniej lub bardziej istotnych, w przypadku kredytu długoterminowego każdy element ma znaczenie.

Na co zwrócić uwagę kredytując mieszkanie

Kredyt hipoteczny nie jest produktem prostym, stąd też, żeby go otrzymać trzeba nie lada cierpliwości oraz zachodu i wykazania doskonałej zdolności kredytowej. Podobnie jak banki sprawdzają swoich potencjalnych kredytobiorców, tak i zainteresowani otrzymaniem środków powinni przestudiować kolejne oferty. Nie jest prawdą, że wszystkie kredyty mieszkaniowe są takie same.

Różnica w oprocentowaniu jest jedną z najbardziej zauważalnych różnic. Żeby jednak nasze porównanie było wiarygodne, pod lupę muszą pójść wszystkie koszta tj. prowizje czy kwota i cena kredytu.

Po wtóre musimy zastanowić się nad okresem kredytowania. W tym miejscu istotny jest także wkład własny — im większy, tym łatwiejsza i krótsza spłata, a także lepsza wiarygodność wobec kredytodawcy. Sprawdzamy także rodzaje rat oraz zapisy dotyczące samej obsługi kredytu.

Kluczowe sprawy

Na początek skupmy się na kosztach kredytu. W tym miejscu nie porównujemy wyłącznie oprocentowania, które z biegiem lat może nas niemiło zaskoczyć. Musimy spojrzeć na całkowity koszt kredytu, na który składa się oprocentowanie, prowizja i marża banku, a także wszelkiego rodzaju opłaty manipulacyjne i ubezpieczenie. Pamiętajmy jednocześnie, że prowizje są opłatami jednorazowymi, natomiast marża jest doliczana do oprocentowania i stanowi niemały zarobek dla banku. RRSO — całkowity koszt kredytu, jest współczynnikiem miarodajnym, pozwalającym na wiarygodne ocenienie poszczególnych ofert kredytów mieszkaniowych.

Po wtóre istotne są nasze możliwości spłaty. Musimy zastanowić się nad długością kredytowania, kwotą, a także rodzajem rat. Istotny jest także wkład własny — im większy, tym lepiej. Sprawdźmy, czy będziemy mieli możliwość chwilowego zawieszenia spłaty. Kredyty mieszkaniowe stanowią jedną z flagowych ofert we wszystkich bankach, zazwyczaj są one atrakcyjne i pozwalają na wybranie najlepszego kredytowania dla każdego zainteresowanego.

Kredyt mieszkaniowy – najlepsze opcje
5 (100%) 1 vote

Tagi: ,

Story Page