zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Kredyt na samochód – czy to się opłaca?

Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdecydowanie podnosi jego komfort. Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz nie był on koniecznością, dzisiaj bez niego trudno wyobrazić sobie sprawne i normalne funkcjonowanie. To z kolei sprawia, że bardzo często polscy kierowcy wybierają auta używane, którym daleko do rzeczywistych potrzeb, a nawet szeroko pojmowanej ekologii i bezpieczeństwa.

Nowoczesne rozwiązanie dla każdego

Efektów kupowania wiekowych samochodów nie trzeba przewidywać. Oznaczają one dużą awaryjność pojazdów i tym samym wysokie koszta eksploatacji. Przekładając to w sposób praktyczny, najczęściej okazuje się, że wszystkie naprawy i konserwacje równają się z miesięczną ratą nowego samochodu.

Dokonując tak prostej analizy jasnym jest, że kredyt samochodowy jest nie tylko dobry, ale przede wszystkim opłacalny pod wieloma względami. Omówmy najpierw sam kredyt, jako produkt bankowy. Dla wielu potencjalnych klientów kredyt samochodowy jest tożsamy z kredytem gotówkowym. Wyjaśnijmy, że to dwa różne produkty — samochodowy jest kredytem celowanym i tym samym udzielany jest na preferencyjnych warunkach. Wyróżnia się niższym oprocentowaniem i możliwością spłaty najczęściej do 10 lat. Długość kredytowania zależy od tego, czy kupujemy samochód używany, czy nowy. Co więcej, samochód stanowi tutaj zabezpieczenie kredytu, dzięki czemu kredytowanie kosztuje zdecydowanie mniej, ponieważ jest związany z mniejszym ryzykiem dla banku. Na korzyść kredytobiorcy przemawia także wkład własny, który nie tylko zmniejsza koszt kredytu, ale przede wszystkim podnosi zdolność kredytową i wiarygodność klienta.

Zalety zakupu samochodu na kredyt

Jak już wspomnieliśmy, kredytowanie nowego samochodu jest rozwiązaniem, które ma wiele konkretnych zalet. Jedną z najważniejszych jest zakup auta, które spełnia nasze osobiste preferencje. To dobry wybór, pozbawiony niedoskonałych kompromisów. Nowy samochód to w rzeczywistości niższe koszty eksploatacji i utrzymania przez kilkanaście lat.

Jeśli nie chcemy zaciągać wysokiego kredytu na nowe auto, z powodzeniem możemy kredytować także samochód używany, który niekoniecznie musi sięgać wiekiem pełnoletności. Innymi słowy, w naszym zasięgu są samochody, które nie kosztują już kroci, ale ze względu na swój względnie młody wiek oraz niski przebieg i doskonałe utrzymanie może służyć nam przez następne lata.

Reasumując, kredyt samochodowy to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kupno za gotówkę bardzo starego i wysłużonego auta. Co prawda, do momentu spłaty kredytu bank figuruje w dokumentach rejestracyjnych, a w przypadku kolizji pieniądze od ubezpieczyciela także trafią do kredytodawcy, jednak w ogólnym rozrachunku to jedyne, drobne niedogodności, które przegrywają z zaletami.

Oceń ten post

Tagi: ,

Story Page