zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Nowy sklep Amazona – weź towar i wyjdź

sklep amazon

Tradycyjne robienie zakupów to bardzo czasochłonne zajęcie, szczególnie przed dniami wolnymi od pracy lub świętami, gdy bardzo dużo osób przewija się przez sklep, a kolejki do kas wydają się sięgać kilometra. Wszystkim osobom, które czują się zmęczone takimi zakupami albo po prostu nie lubią ich robić, Amazon proponuje rewelacyjne rozwiązanie.

Koniec z kolejkami do kasy, a sposób podejścia do nabywania towarów może przypominać małą rewolucję. Bo czyż nie będzie przełomem to, gdy po wybraniu produktów, po prostu wyjdziemy sobie ze sklepu? To nadzwyczajne rozstrzygnięcie zostało zaproponowane przez Amazona i opiera się na wykonaniu bardzo prostych czynności.

Bezstresowe zakupy za pomocą Amazona

Wielu osobom może się to wydać niemożliwe, że po wzięciu towarów tak zwyczajnie wyjdą ze sklepu. A jednak. To prawda. Amazon przygotował specjalną mobilną aplikację, dzięki której nie trzeba uiszczać opłaty w kasie. Jak to działa? Trudno odnieść się w bardzo szczegółowy sposób do zastosowanych w aplikacji rozwiązań technologicznych, ponieważ nie zostały one udostępnione szerokiemu gronu ludzi spoza branży.

Generalnie chodzi o to, że po wejściu do sklepu należy zarejestrować aplikację na urządzenie mobilne. Ta technologia pozwala na zrobienie zakupów w trzech bajecznie prostych krokach – wejście do sklepu, wybór produktów, wyjście. Nie, nie oznacza to bynajmniej, że towary są rozdawane bezpłatnie. Należna za zakupy kwota zostanie pobrana ze wskazanego konta bankowego, jednak klient musi te dane udostępnić, wchodząc do sklepu.

W jaki sposób to zrobić? Za pomocą smartfona oraz zainstalowanej na nim aplikacji. Odbywa się to dzięki zamontowanemu w sklepie systemowi monitoringu, który jest wspierany przez odpowiednie czujniki. W momencie, kiedy klient wchodzi do sklepu, jego obowiązkiem jest włączenie aplikacji i podanie kodu QR, który jest wyświetlany w specjalnym czytniku.

Robienie zakupów poprzez mobilną aplikację a wątpliwości

Do stuprocentowego zachłyśnięcia się mobilną aplikacją Amazona brakuje jednak kilku elementarnych danych. Ponieważ tak do końca nie jest wiadomo, w jaki sposób działa ten system, rodzą się niejednokrotnie wątpliwości natury czysto formalnej. Jedną z nich jest chociażby pytanie, czy system będzie w stanie sprawdzić dane osobowe właściciela aplikacji. Chodzi przede wszystkim o jego wiek, który ma znaczenie w przypadku kupowania różnego rodzaju trunków. Czy aplikacja jest w stanie ocenić, że sięgająca po alkohol osoba jest pełnoletnia? Czy w momencie udostępnienia aplikacji na polskim rynku będzie to oznaczało zmniejszenie stanowisk pracy? Raczej tak.

Ta innowacyjna technologia na chwilę obecną została udostępniona w Seattle, jednak mogą korzystać z niej wyłącznie pracownicy biura. Istnieją przymiarki, według których pozostali klienci będą mogli robić zakupy w tym sklepie od przyszłego roku.

Ten niezwykle zaawansowany system działa na świecie, jednak coraz częściej jest mowa o tym, że Polska ma szanse na dołączenie do niego. Na tę chwilę trzeba się zadowolić jedynie tym, że strona Amazona została przetłumaczona na język polski, więc mogą korzystać z niej także osoby, które nie znają języka angielskiego, co stanowi ogromne ułatwienie.

Czy Polacy mogą robić zakupy w Amazonie?

Tak, mogą, jednak pobieranie należności jest dokonywane za pomocą podpiętej karty płatniczej. Paczki są wysyłane przez kuriera, o ile kupujący spełni podstawowy warunek – musi wydać minimum trzydzieści dziewięć euro. Kolejnym ograniczeniem jest niedopuszczenie wyboru ani Poczty Polskiej, ani Paczkomatów. Dostarczenie przesyłki do klienta z Polski zajmuje Amazonowi od dwóch do trzech dni roboczych, a co więcej, nie wszystkie towary są dostępne dla Polaków.

Każdy marzy o takim sklepie, w którym nie ma ani kolejek, ani kas. I chociaż pierwsze próby zostały już poczynione, przyszłość pokaże, czy zostaną upowszechnione. Sądząc po tym, jak ogromna jest siła sprawcza nowinek technologicznych, można założyć, że ta innowacyjna technologia stanie się kiedyś codzienną praktyką na całym świecie.

Polecamy wygodne zakupy odzieży męskiej bez wychodzenia z domu w sklepie https://ozonee.pl/

Oceń ten post

Tagi:

Story Page