• Drukuj
zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Czy opłaca się wynajmować dom?

wynajem domu

Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami europejskimi, wciąż jest jeszcze słabo rozwinięty. Dotyka to przede wszystkim domów jednorodzinnych, których ofert sprzedaży jest znacznie mniej niż mieszkań a także poszukujących takiej nieruchomości na wynajem jest niewiele.

WIELKOŚĆ

    Domy na wynajem generują dwa zasadnicze problemy- nie są ani najtańsze, ani najmniejsze. W związku z tym, pierwsze co się nasuwa podczas oglądania zdjęć to, poza pięknymi widokami zielonych ogrodów i obrazków kawy pitej codziennej na wielkim tarasie jest po prostu wysoka cena. Wiąże się ona przede wszystkim z tym, że metraż domu jest znacznie większy od metrażu mieszkania a także wszystkie przyległe elementy do domu typu  ogródek, piwnica czy garaż także są doliczane do ceny wynajmu.

METRAŻ

    Metraż domków jednorodzinnych wynosi zazwyczaj ponad 200 metrów kwadratowych. Jest to niezwykle duża powierzchnia, której indywidualni najemcy poszukują bardzo rzadko. W związku z tym domy często oferowane są pod wynajem biura, przedszkola lub jakiejś innej działalności, a nawet firmom dla ich pracowników. Posiadają bowiem dużo miejsca, w którym można ulokować wiele osób. Co więcej, nawet wielodzietne rodziny rzadko decydują się na wynajem tak dużych nieruchomości, ponieważ wolą po prostu wziąć kredyt hipoteczny i rozpocząć budowę domu na własny rachunek.

STUDENCI

  Jednak wśród licznych grup społecznych, które nie chcą wynajmować domów istnieje wyjątek, ponieważ coraz częściej osobami, które próbują wynająć tego rodzaju lokale są grupy studentów. To właśnie dzięki nim na rynku nieruchomości coraz większą popularnością cieszą się duże mieszkania- trzy czy czteropokojowe czy właśnie domy jednorodzinne, które wydają się być niezwykle ekonomiczną opcją. W każdym domu jest znacznie więcej możliwości oraz powierzchni aniżeli w mieszkaniu, zazwyczaj posiadają kilka samodzielnych pokoi, co umożliwia ulokowanie większej liczny osób pod wspólnym dachem a także jednoczesny podział wydatków i kosztów, co sprawia, że wynajem domu jest niezwykle opłacalny.

Czy opłaca się wynajmować dom?
5 (100%) 1 vote

Tagi: ,

Story Page
CREATED