• Drukuj
zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Oprocentowanie lokat bankowych

Oprocentowanie lokat bankowych

Wielu w takiej sytuacji zadaje sobie pytanie jak i w co zainwestować by nie stracić tego, co już się ma, ale i jeszcze sowicie zarobić. Posiadaczy wolnej gotówki kuszą reklamy super oprocentowanych lokat bankowych, rentownych akcji, gwarantowanych obligacji czy polis inwestycyjnych. Na przyszłego inwestora czekają zyskowne zakupy limitowanych serii kolekcjonerskich wina czy starej whisky. Bez najmniejszego problemu może pomnożyć swoje oszczędności kupując szlachetne metale kolorowe czy unikatowe dzieła sztuki.

Wszyscy chętnie wyciągać będą ręce po pieniądze gwarantując przy tym rożne stopy zwrotu z oczekiwanych inwestycji. Dla każdego coś się znajdzie bez względu na zasobność portfela byle tylko zechciał powierzyć swoje oszczędności. Nic w tym dziwnego na tym polega biznes jedni mają pieniądze a inni potrafią tymi pieniędzmi obracać. Rządza tu odwieczne prawa rynku jedni zyskują, podczas gdy inni tracą.

Nie należy zapominać też o inwestycjach na rynku nieruchomości warto sobie przypomnieć, co powiedział Theodore Roosevelt, że „Inwestycje w nieruchomości to nie tylko najlepszy, najszybszy, ale przede wszystkim jedyny sposób, aby stać się bogatym.” To ponadczasowa prawda, która przetrwała i przetrwa wiele kryzysów. Nieruchomości są istotnym elementem rynku kapitałowego z powodzeniem na nich budowany jest majątek pokoleń. Lokowanie kapitału w nieruchomości wymaga dużej rozwagi i rozsądku, nie kupujemy tylko, dlatego ze jest tanio czy też ze nam się bardzo podoba dana oferta. Analizujemy potencjał nieruchomości ocenimy jej wady i zalety ew. nakłady i przyszłe zyski.

Na tym rynku inwestować mogą praktycznie wszyscy jedynym ograniczeniem jest tylko wielkość funduszy przeznaczonych na nieruchomości. Mniej doświadczeni lokują kapitał na rynku komercyjnym w nieruchomości dochodowe. Wygi szukają atrakcyjnych działek i planują, jak je zagospodarować z dużym zyskiem we właściwym czasie. Należy unikać błędów głównym grzechem inwestorów była i jest wiara we własne umiejętności i niechęć do korzystania z usług specjalistów w tym zakresie.

Kolejnym błędem jest bezgraniczne zaufanie do wszelkiego rodzaju analiz, raportów, statystyk i przepowiedni różnej maści analityków. Polski rynek nieruchomości niestety nie dorobiNowe mieszkania z rynku pierwotnego – rynekpierwotny.plł się jeszcze niezależnych instytutów badawczych, wszystkie dostępne analizy w mniejszym bądź większym zakresie są zmącone komercyjnym charakterem. Dlatego też na takie prognozy należy patrzyć z przymrużeniem oka, indywidualnie śledzić i badać trendy na rynku by podejmować trafniejsze decyzje w inwestowaniu.

Trzeba mieć też, choć odrobinę szczęścia i wyczucia rynku by znaleźć się na we właściwym miejscu i czasie ze swoimi inwestycjami. Od właściwej oceny i wyboru przyszłej inwestycji zależy czy zyskamy czy też stracimy pieniądze jak to ma miejsce ostatnio w przypadku polis inwestycyjnych.

Oprocentowanie lokat bankowych
5 (100%) 1 vote

Tagi:

Story Page