zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Płatności telefonem przekonują coraz to większą ilość osób

Płatność telefonem

Dokonywanie płatności przy użyciu telefonu komórkowego okazuje się coraz częściej podejmowanym procederem, posiadającym mnóstwo zalet. Z uwagi na rosnącą popularności aplikacji mobilnych, których celem ma być usprawnienie codziennie wykonywanych czynności, również banki starają się odpowiadać na podobne potrzeby swoich klientów. W związku z tym oferują coraz szersze możliwości płacenia, przy użyciu telefonów komórkowych. Jak to działa i czy faktycznie warto – o tym w dalszej części artykułu.

Płatności telefonem – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem, wymaganym w celu swobodnego dokonywania opłat przez telefon okazuje się instalacja aplikacji mobilnej wybranego banku. Użytkownik powinien wyposażyć swój telefon w aplikację, oferowaną przez bank, w którym posiada konto. Nie wszystkie programy wyglądają tak samo, różniąc się między sobą nie tylko wizualnie, lecz również pod względem funkcjonalności.

W celu realizowania płatności zbliżeniowych należy wyposażyć się w urządzenie mobilne, posiadające antenę NFC.

Jak dokonywać płatności?

Posiadając wymaganą aplikację, możliwe staje się płacenie za pośrednictwem telefonu w sklepach stacjonarnych oraz innych miejscach usługowo-handlowych. We wspomnianej aplikacji zapisany zostaje numer konta bankowego, z którego pobierane mają być środki pieniężne podczas operacji finansowych.

Dróg dokonywania płatności telefonem jest kilka. Jedną z nich okazuje się system płatności, nazwany BLIK-iem. Korzystanie z niego umożliwia płacenie przy użyciu kilku cyfrowego kodu, który pojawia się na ekranie urządzenia mobilnego. Kod ten musi zostać wpisany na klawiaturze terminala, upoważniając do pobrania określonej kwoty z wybranego konta bankowego.

Innym sposobem okazują się zbliżeniowe płatności przy użyciu smartfona. W celu realizacji tej alternatywy niezbędne staje się aktywowanie odpowiedniej usługi w ustawieniach urządzenia. Istnieją dwie możliwości, wykorzystywane w celu zbliżeniowych transakcji telefonem. Pierwsza z nich opiera się na specjalnie zaprojektowanej karcie SIM, gwarantującej sposobność zbliżeniowego dokonywania opłat. Kolejna, bardziej nowoczesna przebiega identycznie, poprzez zbliżenie telefonu do terminala, jednak zamiast specjalnej karty SIM wykorzystuje odpowiednią dla danego banku aplikację mobilną.

Atrakcyjna forma nowoczesnych płatności

Wzrost popularności płatności telefonem wydaje się niezaprzeczalny, jak również oczywisty z uwagi na zalety, jakimi charakteryzuje się ten sposób opłacania zakupów. Z pewnością jest on bardzo wygodny, gwarantując możliwość opłacenia transakcji bez konieczności posiadania gotówki lub karty debetowej. Szybkość oraz łatwość tego rodzaju płatności, jak również ich bezpieczeństwo wpływają na rosnące zainteresowanie wśród użytkowników smartfonów. Można przypuszczać, że tendencja do rosnącej liczby klientów płacących telefonem będzie stale się utrzymywać. Z uwagi na postęp technologiczny oraz dążenie do usprawnienia codziennego funkcjonowania, płatności telefonem stanowią atrakcyjną propozycję.

Płatności telefonem przekonują coraz to większą ilość osób
5 (100%) 1 vote

Tagi: ,

Story Page