zamknij
NOWOŚCI

„Kochane pieniążki przyślijcie rodzice”. Któż z nas nie pamięta tego p...czytaj więcej Samochód to nie luksus, ale konieczność, która usprawnia nasze życie i zdec...czytaj więcej Rynek najmu nieruchomości  w Polsce, w zestawieniu z pozostałymi krajami euro...czytaj więcej

Czy warto brać pożyczkę na samochód?

Posiadanie auta jest nie tylko oznaką prestiżu, ale także niezwykle pożytecznym ułatwieniem sobie życia codziennego. Możliwość dojechania w określone miejsce o dowolnej porze jest w dzisiejszych zabieganych czasach na wagę złota. Nic więc dziwnego, że samochód jest coraz powszechniejszym dobrem w wielu domach. Niestety zakup auta wiąże się ze sporym nakładem finansowym i wiele osób nie może sobie na to pozwolić. Jako, że cenimy sobie wygodę, to nasza pensja co miesiąc jest dzielona na wydatki dnia codziennego. Wychodząc klientom naprzeciw, banki mają do zaproponowania najróżniejsze oferty pożyczek. Szybki zastrzyk gotówki pozwala na cieszenie się nowym autem. Czy jednak warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Kredyt na zakup auta – czy warto?

Wiele osób zamierza kupić samochód, jednakże wciąż brakuje im wystarczających środków na sfinalizowanie danej transakcji. Mnogość najróżniejszych ofert pożyczek sprawia, że z każdej strony kuszeni jesteśmy możliwością otrzymania szybkiego zastrzyku gotówki, dzięki czemu wymarzony przedmiot wreszcie trafi w nasze ręce. Perspektywa posiadania własnego, klimatyzowanego auta, które zawsze jest pod ręką sprawia, że coraz chętniej pakujemy się w kredyty, które czasem ciągną się latami. Czy warto jest więc decydować się na tego typu rozwiązanie?

Jeśli posiada się zdolność kredytową, to bez problemu można liczyć na to, ze bank udzieli nam pożyczki na określony czas oraz raty, które będziemy w stanie spłacić bez obciążania domowego budżetu. Obecnie można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert, dzięki czemu można uniknąć wysokiego oprocentowania. Ponadto bank dobrze sprawdza swoich klientów i na podstawie ich możliwości finansowych dopasowuje wysokość rat, aby nie doszło do zakłócenia płynności finansowej. Jeśli więc komunikacja miejska daje się nam we znaki, a posiadamy prawo jazdy, to podróżowanie własnym samochodem okazuje się być znacznie wygodniejszą i komfortową alternatywą. Za kredyt samochodowy nie trzeba kupować tylko nowego auta, ale można także używane. Należy pamiętać, że kredytowany przedmiot staje się zabezpieczeniem dla banku.

Niestety decydując się na wzięcie kredytu, trzeba liczyć się z nieuniknionymi kosztami. Oznacza to, że przyjdzie nam zapłacić za samochód średnio o 10-20% więcej. Chodzi tutaj o koszty związane z oprocentowaniem kredytu oraz marżą banku. Wysokość oprocentowania jest z kolei uzależniona od długości okresu kredytowania. Dlatego też warto pożyczać jak najmniej pieniędzy. Kredyt będzie nas mniej kosztował, jeśli mamy do zaoferowania bankowi wkład własny. Okazuje się, że coraz popularniejszą formą finansowania jest właśnie kredyt bankowy uzupełniony wpłatą własną.

Decydując się na kredyt, trzeba wziąć pod uwagę ryzyko krachu, hiperinflacji czy też jakiejś katastrofy na skutek czego odsetki poszybują szybko w górę. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na zakup auta, to może to oznaczać, że po prostu nas na nie nie stać. Pamiętajmy o tym, że sam zakup auta to dopiero początek, gdyż przyjdzie nam jeszcze płacić za jego utrzymanie. Czy warto więc płacić komuś za pożyczenie nam pieniędzy?

Czy warto brać pożyczkę na samochód?
5 (100%) 1 vote

Tagi:

Story Page
CREATED